Podnośnik jednonożycowy

Hydrauliczny podnośnik jednonożycowy – to urządzenie wykorzystujące jedną parę nożyc i napęd elektryczno-hydrauliczny do prostoliniowego, pionowego przemieszczania ładunków, zazwyczaj na niewielką wysokość.

Inne nazwy takiego urządzenia to: podnośnik nożycowy, platforma nożycowa, hydrauliczny stół nożycowy, platforma załadowcza, stół technologiczny, winda nożycowa.

Zastosowanie konstrukcji podnośnika nożycowego niezależnie od miejsca i sytuacji ma zawsze na celu pomoc w przetransportowaniu obiektu.

Hydrauliczny podnośnik jednonożycowy stanowi najbardziej typowy i powszechny produkt wśród naszych podnośników nożycowych. Podnośnik jednonożycowy w zależności od potrzeb jest to samodzielna jednostka służąca do przemieszczania ładunków lub komponent linii produkcyjnej / technologicznej.

Oferowane przez nas o solidnej konstrukcji podnośniki jednonożycowe mogą być wykonywane w ścisłym dopasowaniu do parametrów miejsca posadowienia - co do centymetra oraz mogą podnosić obiekty o ciężarze skalkulowanym - co do kilograma - wg potrzeb eksploatującego.

Skok do góry platformy podnośnika odbywa się przez stałe przytrzymanie przycisku podnoszenia. Taki mechanizm sterowania ogranicza ryzyko wypadku jak i zniszczenia konstrukcji podnośnika. Zastosowanie mechanizmów rolkowych sprawia, że ruch do góry jak i do dołu odbywa się w sposób płynny. Zainstalowanie specjalnych wyłączników pozwala na dokładne ustalenie zakresu wysokości pracy dźwignika - od poziomu powierzchni przystanku najniższego do poziomu przystanku najwyższego. Stosujemy również inne komponenty pozwalające na precyzyjne sterowanie poziomem platformy.

Nasze podnośniki są realizowane w oparciu o elementy dostarczane przez światowych liderów z branży hydrauliki i elektryki. Jednakże, szanując ekonomię pracy i czasu na naszym rynku, parametry używanych komponentów są tak kompletowane, by po latach pracy - bez problemu mogły zostać zastąpione lub uzupełnione w pobliskim sklepie branżowym.

Każdy podnośnik jednonożycowy można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które pozwalają na zmianę / zwiększenie funkcjonalności urządzenia. W naszej ofercie znajdują się takie opcje jak: klapy przeładunkowe, barierki, bramki rampowe, przenośniki rolkowe, platformy obrotowe, podwozia kołowe.

Istnieje też możliwość wykonania podnośnika w wersji wzmocnionej, w sytuacji, gdy ma on pracować intensywniej niż standardowo.

Nasze podnośniki jednonożycowe spełniają wymagania, normy bezpieczeństwa pracy i środowiska określane przez przepisy prawa polskiego i europejskiego.

Bazując na naszym branżowym doświadczeniu, możemy określić, że zastosowanie miejsc i potrzeb podnośników nożycowych jest wszechstronne w sposób nieograniczony. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii z realizacjami, gdzie można zobaczyć przykłady zastosowania podnośników nożycowych.

Zachęcamy do kontaktu.

Call Now Button
stat4u